صفحه اصلی زبان انگلیسی درباره ما معرفی، نقد و بررسی نمایشگاه آثار مقاله گفتگو پیوندها تماس با ما
خبرها

تازه های شورا
شوراي كتاب كودك از بدو تاسيس تاكنون، براي پيشبرد اهداف خود همواره از حمايت فرهنگ دوستان ايراني برخوردار بوده است. با توجه به گسترش فعاليت‌هاي شورا در سال‌هاي اخير در بخش های : ادبیات کودک و نوجوان ، فرهنگنامه کودکان و نوجوانان و خانه کتابدار و ترویج خواندن ، و با وجود حضور مستمر نيروهاي داوطلب، نيازهاي مالي شورا براي تداوم امور افزايش يافته است. لذا اعضاي هيأت مديره شورا خانم‌ها : نوش‌آفرين انصاري، فاطمه‌مرتضايي فرد، فهیمه محفوظ بالله ، پروين فخاري‌نيا،عاطفه سلیانی ، سحر ترهنده و آقايان : علیرضا میرفخرایی ، اکبر نعمتی ، مصطفی کریمی و مسعود ناصري دريايي تصميم گرفتند از كليه دوستداران اين سازمان مردم نهاد دعوت كنند تا در اين برهه از زمان كه شورا با دشواري‌هاي مالي رو به روست، به بقاي اين نهاد 50 ساله كمك كنند. از كليه علاقه‌مندان درخواست مي‌شود كمك‌هاي مالي خود را به حساب 19606317 به نام شوراي كتاب كودك نزد بانك تجارت شعبه جمهوري كد 195 واريز نمايند و رسيد آن را با ذكر دقيق نام و مشخصات خود براي شوراي كتاب كودك بفرستند. همچنين علاقه‌مندان مي‌توانند براي ارائه هر گونه پيشنهاد و كسب اطلاعات بيشتر درباره شیوه های گوناگون یاری رسانی با خانم لیلا ترکاشوند در دبیرخانه شورای کتاب کودک ( تلفن 66408074 ) و یا خانم نيره بهبهاني در دبيرخانه فرهنگنامه كودكان و نوجوانان (تلفن: 66415878) تماس بگيرند. 

07/4/1393

گروه بررسی آثار و دستنوشته های کودکان و نوجوانان ، آماده دریافت دستنوشته های کودکان و نوجوانان است . در صورتی که تمایل دارید این دستنوشته ها در گروه بررسی شود ، خواهشمند است آن ها را به آدرس شورای کتاب کودک ارسال کنید . اعضای گروه ، یکشنبه ها بعد از ظهر در شورا حضور دارند و آماده پاسخ گویی هستند .  

2/11/1390


Login

روابط بين الملل

كميته روابط بين الملل مسئوليت برنامه‌ريزي و پيگيري ارتباط با سازمان‌ها و نهاد‌هاي بين المللي مرتبط با ادبيات كودك بطور خاص و كودكان به صورت عام را بر عهده دارد. هم چنين پاسخگويي، پي‌گيري تمامي مكاتبات بين المللي و تهيه خبر در رابطه با امور بين‌الملل از وظايف اين كميته است. يكي از مهم‌ترين فعاليت‌هاي این كميته ارتباط موثر با دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان است. شورا در سال1343 به عنوان شعبه ملی ایران به عضویت دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان IBBY درآمد و تا كنون توانسته اين ارتباط را به شكلي پويا و فعال ادامه دهد.

كميته روابط بين الملل

دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان در سال ۱۹۵۳ به‌ منظور بهبود كیفیت كتاب‌های كودكان و نوجوانان، گسترش كتابخانه‌های مربوط به آن‌ها، و ایجاد تفاهم میان نسل جوان كشورهای مختلف از طریق كتاب، در شهر زوریخ سوئیس بنیان نهاده شد. دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان از طریق شعبه‌های ملی در كشورهای مختلف فعالیت می‌كند. این دفتر در حال حاضر ۷۲ عضو در سراسر جهان دارد و طبق اساسنامه آن، هر كشوری می‌تواند به‌عضویت دفتر در آید. مهم‌ترین فعالیت‌های این دفتر عبارتند ازبرگزاری كنگره دو سالانه ادبیات كودكان واعطای جایزه هانس كریستیان اندرسن ،معتبرترین جایزه بین‌المللی ادبیات كودكان و نوجوانان. این دفتر با نهادها، کتابخانه‌ها، انجمن‌ها، جوایز و مؤسسات مختلف بین المللی همكاری دارد. دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان از سال ۱۹۶۳ فصلنامه‌ای تخصصی با عنوان «بوك برد» منتشر می‌کند. این فصلنامه دارای مقالات متعدد، نقد و بررسی آثار، و اخبار مربوط به فعالیت‌های ملی و بین‌المللی و جوایز است كه با همكاری شعبه‌های ملی، مؤسسه‌های پژوهشی، استادان و کارشناسان هنر و ادبیات كودكان منتشر می‌شود.

كميته روابط بين الملل

ارتباط با یونیسف وکمیساریای عالی پناهندگان و انجام طرح‌های مشترك، انتخاب و ارسال كتاب به کتابخانه بین المللی کودکان و نوجوانان مونیخ و معرفی بورسیه به آن كتابخانه، ارائه خدمات مشورتی در ارتباط با انتخاب داور و تصویرگر برای شركت در كارگاه دوسالانه تصویرگری براتیسلاواBIB ،عضویت در کمیته جشنواره بین المللی جزیره نامی (کره جنوبی) و دیگر ارتباط‎‎های موردی از فعالیت‌های کمیته بین الملل شورا به شمار می‌رود. اين كميته زیر نظر شورای اجرایی و برنامه ریزی ادبیات کودک و نوجوان فعالیت می کند و در كنار ساير مسوليت ‌هايش ،وظیفه همكاري با كميته‌‌ بررسي، پژوهش و نقد و كميته جوايز را براي معرفي برگزيده‌گان ادبيات كودكان ايران به جهان بر عهده دارد.

بازگشت