صفحه اصلی زبان انگلیسی درباره ما معرفی، نقد و بررسی نمایشگاه آثار مقاله گفتگو پیوندها تماس با ما
خبرها

تازه های شورا
شوراي كتاب كودك از بدو تاسيس تاكنون، براي پيشبرد اهداف خود همواره از حمايت فرهنگ دوستان ايراني برخوردار بوده است. با توجه به گسترش فعاليت‌هاي شورا در سال‌هاي اخير در بخش های : ادبیات کودک و نوجوان ، فرهنگنامه کودکان و نوجوانان و خانه کتابدار و ترویج خواندن ، و با وجود حضور مستمر نيروهاي داوطلب، نيازهاي مالي شورا براي تداوم امور افزايش يافته است. لذا اعضاي هيأت مديره شورا خانم‌ها : نوش‌آفرين انصاري، فاطمه‌مرتضايي فرد، فهیمه محفوظ بالله ، پروين فخاري‌نيا،عاطفه سلیانی ، سحر ترهنده و آقايان : علیرضا میرفخرایی ، اکبر نعمتی ، مصطفی کریمی و مسعود ناصري دريايي تصميم گرفتند از كليه دوستداران اين سازمان مردم نهاد دعوت كنند تا در اين برهه از زمان كه شورا با دشواري‌هاي مالي رو به روست، به بقاي اين نهاد 50 ساله كمك كنند. از كليه علاقه‌مندان درخواست مي‌شود كمك‌هاي مالي خود را به حساب 19606317 به نام شوراي كتاب كودك نزد بانك تجارت شعبه جمهوري كد 195 واريز نمايند و رسيد آن را با ذكر دقيق نام و مشخصات خود براي شوراي كتاب كودك بفرستند. همچنين علاقه‌مندان مي‌توانند براي ارائه هر گونه پيشنهاد و كسب اطلاعات بيشتر درباره شیوه های گوناگون یاری رسانی با خانم لیلا ترکاشوند در دبیرخانه شورای کتاب کودک ( تلفن 66408074 ) و یا خانم نيره بهبهاني در دبيرخانه فرهنگنامه كودكان و نوجوانان (تلفن: 66415878) تماس بگيرند. 

07/4/1393

گروه بررسی آثار و دستنوشته های کودکان و نوجوانان ، آماده دریافت دستنوشته های کودکان و نوجوانان است . در صورتی که تمایل دارید این دستنوشته ها در گروه بررسی شود ، خواهشمند است آن ها را به آدرس شورای کتاب کودک ارسال کنید . اعضای گروه ، یکشنبه ها بعد از ظهر در شورا حضور دارند و آماده پاسخ گویی هستند .  

2/11/1390


Login

بازی

کمیته بازی با هدف پژوهش در زمینه ریشه های قومی، فرهنگی و اجتماعی بازی های سنتی ایران و شناخت کارکردهای فرهنگی، اجتماعی، تربیتی، روان شناختی و درمانی این بازی ها برای گروه های سنی مختلف کودک و نوجوان و نیز ترویج بازی ها در سال 1380 شکل گرفت و تا کنون در زمینه های زیر فعالیت می کند:

آموزش انواع بازی به ویژه بازی های سنتی، نظریه های بازی، فرهنگ بازی و... بر اساس نیازها، خواسته ها و تقاضاهای مخاطبان.
پژوهش درباره ابعاد مردم شناختی، قوم شناختی، روان شناختی، تربیتی، جامعه شناختی، فرهنگی، تاریخی، اساطیری بازی ها، انواع و کارکرد های بازی به ویژه بازی های سنتی و طراحی، مناسب سازی و بازآفرینی بازی ها.
اجرای بازی ها با هدف ترویجی و پژوهشی در مراکز مختلف مانند مهدهای کودک، مدارس، فرهنگسراها و...
طراحی و ساخت اسباب بازی و نیز روزآمد کردن اسباب بازی های سنتی و بومی.
انتخاب و مناسب سازی بازی ها برای کودکان با نیازهای ویژه و اجرای آن در مدارس، برگزاری کارگاه های آموزشی برای مربیان و پژوهش بر روی بازی ها، به ویژه بازی های سنتی برای کودکان با نیازهای ویژه.

کمیته بازی

بازگشت