صفحه اصلی زبان انگلیسی درباره ما معرفی، نقد و بررسی نمایشگاه آثار مقاله گفتگو پیوندها تماس با ما
خبرها

تازه های شورا
شوراي كتاب كودك از بدو تاسيس تاكنون، براي پيشبرد اهداف خود همواره از حمايت فرهنگ دوستان ايراني برخوردار بوده است. با توجه به گسترش فعاليت‌هاي شورا در سال‌هاي اخير در بخش های : ادبیات کودک و نوجوان ، فرهنگنامه کودکان و نوجوانان و خانه کتابدار و ترویج خواندن ، و با وجود حضور مستمر نيروهاي داوطلب، نيازهاي مالي شورا براي تداوم امور افزايش يافته است. لذا اعضاي هيأت مديره شورا خانم‌ها : نوش‌آفرين انصاري، فاطمه‌مرتضايي فرد، فهیمه محفوظ بالله ، پروين فخاري‌نيا،عاطفه سلیانی ، سحر ترهنده و آقايان : علیرضا میرفخرایی ، اکبر نعمتی ، مصطفی کریمی و مسعود ناصري دريايي تصميم گرفتند از كليه دوستداران اين سازمان مردم نهاد دعوت كنند تا در اين برهه از زمان كه شورا با دشواري‌هاي مالي رو به روست، به بقاي اين نهاد 50 ساله كمك كنند. از كليه علاقه‌مندان درخواست مي‌شود كمك‌هاي مالي خود را به حساب 19606317 به نام شوراي كتاب كودك نزد بانك تجارت شعبه جمهوري كد 195 واريز نمايند و رسيد آن را با ذكر دقيق نام و مشخصات خود براي شوراي كتاب كودك بفرستند. همچنين علاقه‌مندان مي‌توانند براي ارائه هر گونه پيشنهاد و كسب اطلاعات بيشتر درباره شیوه های گوناگون یاری رسانی با خانم لیلا ترکاشوند در دبیرخانه شورای کتاب کودک ( تلفن 66408074 ) و یا خانم نيره بهبهاني در دبيرخانه فرهنگنامه كودكان و نوجوانان (تلفن: 66415878) تماس بگيرند. 

07/4/1393

گروه بررسی آثار و دستنوشته های کودکان و نوجوانان ، آماده دریافت دستنوشته های کودکان و نوجوانان است . در صورتی که تمایل دارید این دستنوشته ها در گروه بررسی شود ، خواهشمند است آن ها را به آدرس شورای کتاب کودک ارسال کنید . اعضای گروه ، یکشنبه ها بعد از ظهر در شورا حضور دارند و آماده پاسخ گویی هستند .  

2/11/1390


Login

معرفی   نقد   بررسی

يکشنبه، 1 بهمن 1396
مقدمه

کتابشناسی حاضر شامل 36 کتاب ارزشمند در حوزه های : داستان - تالیف ،شعر ، داستان - ترجمه ، دانش اجتماعی - سرگذشتنامه، علوم تجربی و فلسفه چاپ سال های 1389 و 1390 است که متن آن ها از سوی گروه های بررسی مربوطه ارزش گذاری شده و به عنوان آثار ارزشمند ماه بهمن ارائه شده اند . لازم به ذکر است که جایگاه ارزشی ( تعداد ستاره ها ) این آثار در کتابشناسی پایان سال مشخص می شود . شورای کتاب کودک امیدوار است کتاب فروشان ، ناشران ، مربیان ، والدین ، کتابداران ، کارشناسان ، کودکان و نوجوانان و نیز پدیدآورندگان از این کتابشناسی بهره گیرند .

داستان _ تالیف

1 - داستان نقطه سرراهي ..... فرياد شيري؛‌تصويرگر مهسا طوسي. تهران: پيدايش، 1390 . 28 ص. ( ج _ د)

نقطه،‌ از وقتي خودش را شناخته، تنها است چون پدر و مادر خود را گم كرده است و همه جا را به دنبال آن ها مي گردد. همه به او كمك مي كنند تا پدر و مادر خود را پيدا كند. او به آسمان شهر هم مي رود آن جا را تميز مي كند و باز به جستجوي پدر و مادرش ادامه مي دهد.

2 - دزدي كه پروانه شد. محمد رضا شمس؛ تصويرگر نيلوفر مهراد. تهران: نشر چشمه، كتاب ونوشه، 1389 . 36 ص. ( ج)

مجموعه چهار داستان با نام هاي : 1 - يك روز يك آقاهه 2 – ماني شست و شو 3 – داستان عبرت آموز يك درخت سيب 4 – دزدي كه پروانه شد.

3 - دوست غار نشين من: يك داستان كوتاه خيلي بلند. محمد كاظم اخوان. كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، 1389 . 374 ص. (‌ د و ه )

امير بهرام سيزده ساله ، تنها فرزند خانواده است که مدتي گوشه گير و منزوي شده است . هیچ کس علت اين افسردگي را نمي داند. پدر و مادر دست به هر كاري مي زنند و هر ترفندي به كار مي بندند ، حال او بهتر نمي شود تا اين كه او را به كوه مي برند و او در آن جا با دو موجود غار نشين و عجيب آشنا مي شود.

4 - ننه يخي، پسر و تابستان. حميد رضا نجفي. تهران: كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، 1390 . 134 ص . ( د و ه )

پسر بچه اي به نام هاني يك روز تابستاني در جستجوي پروانه اي زيبا، از داربست بلندي در وسط حياط خانه سقوط مي كند و بخشي از بدن او فلج مي شود . ولي با اين حال ، پسرك توانائي هاي ويژه اي به دست مي آورد و ماجراهاي تازه اي را تجربه مي كند.

12345678
                   
   

بازگشت