صفحه اصلی زبان انگلیسی درباره ما معرفی، نقد و بررسی نمایشگاه آثار مقاله گفتگو پیوندها تماس با ما
خبرها

تازه های شورا
شوراي كتاب كودك از بدو تاسيس تاكنون، براي پيشبرد اهداف خود همواره از حمايت فرهنگ دوستان ايراني برخوردار بوده است. با توجه به گسترش فعاليت‌هاي شورا در سال‌هاي اخير در بخش های : ادبیات کودک و نوجوان ، فرهنگنامه کودکان و نوجوانان و خانه کتابدار و ترویج خواندن ، و با وجود حضور مستمر نيروهاي داوطلب، نيازهاي مالي شورا براي تداوم امور افزايش يافته است. لذا اعضاي هيأت مديره شورا خانم‌ها : نوش‌آفرين انصاري، فاطمه‌مرتضايي فرد، فهیمه محفوظ بالله ، پروين فخاري‌نيا،عاطفه سلیانی ، سحر ترهنده و آقايان : علیرضا میرفخرایی ، اکبر نعمتی ، مصطفی کریمی و مسعود ناصري دريايي تصميم گرفتند از كليه دوستداران اين سازمان مردم نهاد دعوت كنند تا در اين برهه از زمان كه شورا با دشواري‌هاي مالي رو به روست، به بقاي اين نهاد 50 ساله كمك كنند. از كليه علاقه‌مندان درخواست مي‌شود كمك‌هاي مالي خود را به حساب 19606317 به نام شوراي كتاب كودك نزد بانك تجارت شعبه جمهوري كد 195 واريز نمايند و رسيد آن را با ذكر دقيق نام و مشخصات خود براي شوراي كتاب كودك بفرستند. همچنين علاقه‌مندان مي‌توانند براي ارائه هر گونه پيشنهاد و كسب اطلاعات بيشتر درباره شیوه های گوناگون یاری رسانی با خانم لیلا ترکاشوند در دبیرخانه شورای کتاب کودک ( تلفن 66408074 ) و یا خانم نيره بهبهاني در دبيرخانه فرهنگنامه كودكان و نوجوانان (تلفن: 66415878) تماس بگيرند. 

07/4/1393

گروه بررسی آثار و دستنوشته های کودکان و نوجوانان ، آماده دریافت دستنوشته های کودکان و نوجوانان است . در صورتی که تمایل دارید این دستنوشته ها در گروه بررسی شود ، خواهشمند است آن ها را به آدرس شورای کتاب کودک ارسال کنید . اعضای گروه ، یکشنبه ها بعد از ظهر در شورا حضور دارند و آماده پاسخ گویی هستند .  

2/11/1390


Login

معرفی   نقد   بررسی

يکشنبه، 1 بهمن 1396
مقدمه

کتابشناسی حاضر شامل 36 کتاب ارزشمند در حوزه های : داستان - تالیف ، داستان - ترجمه ، دین ، دانش اجتماعی - سرگذشتنامه، علوم تجربی و فلسفه چاپ سال های 1389 و 1390 است که متن آن ها از سوی گروه های بررسی مربوطه ارزش گذاری شده و به عنوان آثار ارزشمند ماه اردیبهشت ارائه شده اند . لازم به ذکر است که جایگاه ارزشی ( تعداد ستاره ها ) این آثار در کتابشناسی پایان سال مشخص می شود . شورای کتاب کودک امیدوار است کتاب فروشان ، ناشران ، مربیان ، والدین ، کتابداران ، کارشناسان ، کودکان و نوجوانان و نیز پدیدآورندگان از این کتابشناسی بهره گیرند .

داستان – تاليف

1 - دخترك، ماهي، تنهايي. احمد رضا احمدي؛ تصويرگر نازنين عباسي. تهران: چاپ و نشر نظر، كتاب خروس، 1390.] 26[ ص. ( ج )

دخترك با پدر قايقران و مادر خود در كنار دريا زندگي مي كند. روزي ماهي سفيدي را كه به خشكي افتاده است، نجات مي دهد و به دريا مي اندازد. ولي با رفتن ماهي ،‌دلتنگ او مي شود و هر روز در پاييز و زمستان به كنار دريا مي رود و شروع به نواختن ني لبك مي كند. روز عيد دخترك با لباس نو و ني لبك سفيدش به كنار دريا مي رود و مي نوازد. در اين هنگام ماهي سفيد، با شنيدن ساز دختر به روي آب مي آيد و ....

2 - سفر در شب. احمد رضا احمدي؛‌ تصويرگر مهكامه شعباني. تهران: كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، 1389. 56ص. ( د )

كرم هاي شبتاب روي درخت انجير قديمي، شب ها به همه جا سرك مي كشند ، به ميدان شهر،‌تاكستان انگور، باغ بزرگ آسمان و جاهاي ديگر، تا به آدم هايي كه دچار درد سرهايي شده اند، كمك كنند تا اين كه شب يلدا فرا مي رسد و . . . .

ادبيات كهن

3 - آفتاب مهتاب چه رنگه؟. ثمينه باغچه بان (گردآورنده). تصويرگر حديثه قربان. تهران: سروش،‌1388. 28 ص. (الف)

گردآوري 20 متل، ترانه و شعر كودكانه به زبان فارسي،‌كردي و تركي كه آن ها هم ترجمه فارسي دارند.

4 - اسفنديار. محمد قاسم زاده. تهران: نشر قطره، 1389. 226ص. ( ه )

اسفنديار، پسر گشتاسب ، شاهزاده پهلوان و روئين تن ايراني ، قدرت طلب و خواهان تاج و تخت است. اما پدر حاضر نيست تاج و تخت را به وي واگذارد. بنابراين براي رفع خطر اسفنديار را به ماموريت هاي خطرناك مي فرستد. اسفنديار از همه جنگ ها پيروز برمي گردد، جز در رويارويي با رستم پهلوان ايراني كه كشته مي شود و مرگ او يك تراژدي مي سازد.

12345678
                   
   

بازگشت