صفحه اصلی زبان انگلیسی درباره ما معرفی، نقد و بررسی نمایشگاه آثار مقاله گفتگو پیوندها تماس با ما
خبرها

تازه های شورا
شوراي كتاب كودك از بدو تاسيس تاكنون، براي پيشبرد اهداف خود همواره از حمايت فرهنگ دوستان ايراني برخوردار بوده است. با توجه به گسترش فعاليت‌هاي شورا در سال‌هاي اخير در بخش های : ادبیات کودک و نوجوان ، فرهنگنامه کودکان و نوجوانان و خانه کتابدار و ترویج خواندن ، و با وجود حضور مستمر نيروهاي داوطلب، نيازهاي مالي شورا براي تداوم امور افزايش يافته است. لذا اعضاي هيأت مديره شورا خانم‌ها : نوش‌آفرين انصاري، فاطمه‌مرتضايي فرد، فهیمه محفوظ بالله ، پروين فخاري‌نيا،عاطفه سلیانی ، سحر ترهنده و آقايان : علیرضا میرفخرایی ، اکبر نعمتی ، مصطفی کریمی و مسعود ناصري دريايي تصميم گرفتند از كليه دوستداران اين سازمان مردم نهاد دعوت كنند تا در اين برهه از زمان كه شورا با دشواري‌هاي مالي رو به روست، به بقاي اين نهاد 50 ساله كمك كنند. از كليه علاقه‌مندان درخواست مي‌شود كمك‌هاي مالي خود را به حساب 19606317 به نام شوراي كتاب كودك نزد بانك تجارت شعبه جمهوري كد 195 واريز نمايند و رسيد آن را با ذكر دقيق نام و مشخصات خود براي شوراي كتاب كودك بفرستند. همچنين علاقه‌مندان مي‌توانند براي ارائه هر گونه پيشنهاد و كسب اطلاعات بيشتر درباره شیوه های گوناگون یاری رسانی با خانم لیلا ترکاشوند در دبیرخانه شورای کتاب کودک ( تلفن 66408074 ) و یا خانم نيره بهبهاني در دبيرخانه فرهنگنامه كودكان و نوجوانان (تلفن: 66415878) تماس بگيرند. 

07/4/1393

گروه بررسی آثار و دستنوشته های کودکان و نوجوانان ، آماده دریافت دستنوشته های کودکان و نوجوانان است . در صورتی که تمایل دارید این دستنوشته ها در گروه بررسی شود ، خواهشمند است آن ها را به آدرس شورای کتاب کودک ارسال کنید . اعضای گروه ، یکشنبه ها بعد از ظهر در شورا حضور دارند و آماده پاسخ گویی هستند .  

2/11/1390


Login

معرفی   نقد   بررسی

يکشنبه، 1 بهمن 1396
مقدمه

کتابشناسی حاضر شامل 37 کتاب ارزشمند در حوزه های : داستان - تالیف ، داستان - ترجمه و دانش اجتماعی - سرگذشتنامه چاپ سال های 1389 و 1390 است که متن آن ها از سوی گروه های بررسی مربوطه ارزش گذاری شده و به عنوان آثار ارزشمند ماه خرداد ارائه شده اند . لازم به ذکر است که جایگاه ارزشی ( تعداد ستاره ها ) این آثار در کتابشناسی پایان سال مشخص می شود . شورای کتاب کودک امیدوار است کتاب فروشان ، ناشران ، مربیان ، والدین ، کتابداران ، کارشناسان ، کودکان و نوجوانان و نیز پدیدآورندگان از این کتابشناسی بهره گیرند .

داستان - تالیف

1 - پروانه روي بالش من . احمدرضا احمدي، تصويرگر ليدا طاهري. تهران: چاپ و نشر نظر، كتاب خروس، 1389. 18 ص. ( ج )

مادر در روز جمعه يك ذره بين به کودک می دهد. کودک تا آن روز ذره بين نديده است. او هر روز با ذره بين به چيزي نگاه مي كند و آن چه را كه مي بیند ، بزرگ مي شود . کودک به خانه نگاه می كند که يك باغ بزرگ می شود؛ پروانه را نگاه می كند که به يك هواپيماي بزرگ تبدیل می شود؛ اوحتي به اسباب بازي ها و خواهر كوچكش هم نگاه می کند ‌که به او لبخند می زند.

2 - داستان هاي اورامان. محمد رضا يوسفي. تهران: موج، 1390 . 152 ص. ( د)

مجموعه نه داستان به هم پيوسته از ماجراهايي كه براي ساكنان منطقه ي اورامانات در يك زمستان بسيار سخت اتفاق مي افتد و شیوه ي مقابله ي آنها با اين مصائب و اتفاقات.

3 - دوست. اكرم قاسم پور؛ تصويرگر نسيم آزادي. تهران: شباويز، 1390. 26 ص .( ب )

ماجرای دوستی ، بازی ها و دلمشغولی های دو کودک که در قالب داستان روایت شده است .

4 - سنگ. لاله جعفري و ديگران؛ تصويرگر عاطفه شفيعي راد. تهران: شهر قلم، چكه، 1390.32 ص . از مجموعه یک اسم و چند قصه . ( ب )

مجموعه ده داستان از ده نويسنده با موضوع سنگ به نام هاي : سنگ عجيب، سنگ سياه، مامان سنگي، ماهي سنگي، گل سنگ ، آرزوهاي يك سنگ،سنگ و گردو، سنگ غرغرو، سنگ و سوراخ و سنگ شيشه شكن. در اين مجموعه بچه ها مي توانند داستان هاي خودشان را بنويسند و ارسال كنند.

12345678
                   
   

بازگشت