کلیپ‌هاى معرفى منتخبین جوایز شوراى کتاب کودک بر روى آپارات در دسترس قرار گرفت
۳۰ مرداد ۱۴۰۱
فراخوان سی و هفتمین دوره کارگاه «آشنایی با ادبیات کودک و نوجوان» شورای کتاب کودک
۳۰ مرداد ۱۴۰۱

ماخذشناسی تصویرگری منتشر شد

کتاب «ماخذشناسی تصویرگری» به همت شورای کتاب کودک و انجمن تصویرگران ایران و توسط انتشارات پویانما با همکاری دانشگاه هنر به چاپ رسید. این کتاب شامل اطلاعات بیش از ۲۳۰۰ کتاب و مقاله (یادداشت، مصاحبه، میزگرد و نشست) است که از سال ۱۳۵۷ تا ۱۳۹۹ با موضوع تصویرگری و کتاب‌های تصویری به چاپ رسیده است. 

کتاب «ماخذشناسی تصویرگری» شامل دو پیشگفتار از خانم نوشین‌آفرین انصاری و آقای دکتر محسن حسن‌پور و یک مقدمۀ علمی به قلم سیده طرفه ابطحی‌نژاد مقدم، علی بوذری و ماندانا رضوی‌زاده است. کتاب در چهار بخش اصلی، شامل «کتاب، کاتالوگ»، «بخش‌هایی از کتاب»، «مقاله»، «نشست‌ها، میزگردها و مصاحبه‌ها» تنظیم شده است. برای دستیابی آسان‌تر به اطلاعات کتاب، پنج نمایه «اسامی»، «عناوین، کتاب‌ها و مقالات»، «ناشران و موسسه‌ها»، «نشریات» و «نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها» به انتهای کتاب افزوده شده است.

تصویرسازی جلد کتاب برگرفته از پوستر اولین دوسالانه‌‌ی آسیایی تصویرگری تهران (۱۳۷۰) اثر شادروان مرتضی ممیز با طراحی گرافیک عباس خانقلی است. «ماخذشناسی تصویرگری» به عنوان ابزار پژوهشی برای پژوهشگران و علاقه‌مندان حوزۀ تصویرگری و کتاب‌های تصویری برای یافتن منابع مورد نیاز پژوهش توصیه می‌شود.

برای تهیه کتاب می‌توانید به لینک زیر (آقای رضایی، انتشارات پویانما) مراجعه کنید: Wa.me/+989121169006

کانال تلگرام:

@shorayeketabekoodak

اینستاگرام:

 https://instagram.com/cbc.1341

#شورای_کتاب_کودک 

#نوش‌آفرین_انصاری

#انجمن_تصویرگران_ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *