۲۸ شهریور ۱۴۰۰
آثار برگزیده شورای کتاب کودک برای فهرست افتخار دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان IBBY) ۲۰۲۲) معرفی شدند
۲۸ شهریور ۱۴۰۰

سومین دوره‌ی نمایشگاه بین‌المللی تصویرگری «صلح را باید از کودکی آموخت» ۳۰شهریور -۱۶مهرماه

 

سومین دوره‌ی نمایشگاه بین‌المللی تصویرگری «صلح را باید از کودکی آموخت»

نمایشگاه بین‌المللی تصویرگری با موضوع صلح در تاریخ ۳۱شهریور ۱۴۰۰ به‌شکل آن‌لاین در سایت انجمن تصویرگران ایران افتتاح می‌شود. نمایشگاه که توسط انجمن تصویرگران ایران و شورای کتاب کودک برنامه‌ریزی شده است، شامل آثاری در موضوع کلی صلح – در قالب «صلح با انسان»، «صلح با طبیعت»، «صلح با حیوانات» و «صلح با جهان» – است.
هنرمندان دعوت‌شده در این نمایشگاه از میان تصویرگرانی انتخاب‌شده‌اند که آثار آن‌ها در فهرست افتخار دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) ۲۰۲۰ منتشرشده است. در این فهرست دوسالانه، پدیدآورندگان کتاب کودک توسط شعب ملی دفتر انتخاب شده و در کنگره دوسالانه IBBY معرفی می‌شوند. هنرمندان شرکت‌کننده در سومین دوره‌ی این نمایشگاه از کشورهای ایران، نروژ، اسپانیا، شیلی، دانمارک، کره جنوبی، ایرلند، مکزیک، روسیه، آلمان، ایتالیا، فرانسه، یونان، کلمبیا، ترکیه، استونی، اتریش و لیتوانی برای این نمایشگاه دعوت‌شده‌اند. پوستر نمایشگاه بر اساس تصویرسازی کوتا پاکُفسکا، تصویرگر برجسته اهل جمهوری چک و برنده جایزه هانس کریستین اندرسن ۱۹۹۲، طراحی شده است.
این نمایشگاه به شکل سالیانه همزمان با روز جهانی صلح (۲۱ سپتامبر) بر اساس دعوت از هنرمندان منتخب فهرست افتخار دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (سال‌های زوج) و هنرمندان منتخب نمایشگاه بین‌المللی تصویرگری براتیسلاوا (سال‌های فرد) برگزار خواهد شد.

سومین دوره‌ی این نمایشگاه از تاریخ ۳۰شهریور تا ۱۶ مهر در سایت انجمن تصویرگران ایران برقرار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *