جوایز شورای کتاب کودک اعلام مى‌شود
۲۳ مرداد ۱۳۹۹
طراحی شال‌هایی برای حمایت از دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY)
۲۳ مرداد ۱۳۹۹

کتاب‌های منتخب فهرست دوسالانه دفتر بین المللی(IBBY) انتخاب شدند.

 

کتاب حسی لمسی یه چیزی اینجاست، طراح و سازنده سمانه نادری در بخش کتاب‌های حسی، کتاب‌های «موزی که می خندید» حمیدرضا شاه‌آبادی، تصویرگر حسن موسوی، انتشارات افق و «خوراک زرافه با سالاد لاک پشت»، نویسنده و تصویرگر رضا دالوند، انتشارات فاطمی، کتاب‌های طوطی در بخش کتاب‌های تصویری و کتاب «هفت اسب هفت رنگ» نویسنده محمدهادی محمدی، تصویرگر نوشین صفاخو، انتشارات موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان در بخش کتاب‌های تصویری دارای شخصیت ویژه از سوی شورای کتاب کودک برای ارسال به دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان(IBBY) برای درج در فهرست دوسالانه این موسسه انتخاب شدند.

گروه جوایز کتاب برای کودکان با نیازهای ویژه شورای کتاب کودک در جلسه مردادماه ۱۳۹۹ که به شکل آن لاین تشکیل شد از میان کتاب‌های رسیده عناوین مذکور را برگزید.
دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان هر دو سال یک بار فهرستی از کتاب‌های مناسب برای کودکان ویژه را به منظور ایجاد فرصت لذت از کتاب برای کودکان ویژه، تشویق ناشران و توسعه این نوع محصولات منتشر می‌کند.

عناوین برگزیده شعب ملی Ibby پس از داوری مجدد در این موسسه بین المللی در لیست دو سالانه‌ای تحت عنوان Ibby selection of outstanding books for young people with disabilities منتشر و این لیست علاوه بر نگهداری در کتابخانه مرکزی تورنتو کانادا برای تمام شعب ملی ارسال خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *