آثار پانزده تصویرگر ایرانی در مسابقه‌ تصویرگری براتیسلاوا ۲۰۲۱
۲۴ اسفند ۱۳۹۹
فراخوان جایزه مروجان برتر کتابخوانی
۲۴ اسفند ۱۳۹۹

فراخوان جایزۀ ترویج خواندن دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان – آساهی

فراخوان جایزۀ ترویج خواندن دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان –آساهی
IBBY – Asahi Reading Promotion Award

جایزه‌ی جهانی ترویج کتاب‌خوانی و خواندن آساهی(IBBY) هر دو سال یک‌بار به گروه یا موسسه‌ای اهدا می‌شود که با انجام فعالیت‌های چشمگیر، سهم پایداری در اجرای برنامه‌های ترویج کتابخوانی کودکان و نوجوانان داشته است. فکر ایجاد این جایزه در بیستمین کنگرۀ دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان در سال ۱۹۸۶ در توکیو مطرح شد و روزنامه‌ی ژاپنی آساهی – شیمبون پشتیبانی مالی این جایزه را برعهده گرفت. نامزد این جایزه را شورای کتاب کودک ایران، شعبه‌ی ملی دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) انتخاب و برای داوری نهایی معرفی می‌کند.
معیارهای دریافت این جایزه شامل تداوم اجرای پروژه، قابلیت گسترش، میزان وفاداری به اهداف و شعار دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان، توانایی یا امکان برخورداری از پشتیبانی مالی دیگر، نتایج اجرای پروژه، نو و بدیع بودن پروژه، قابلیت الگوبرداری، کیفیت بالای مواد خواندنی تکرارپذیر، در دسترس بودن آن‌ها و قابلیت اندازه‌گیری نتایج است.
برای شرکت در این برنامه لازم است فرم فراخوان پیوست را تکمیل کرده و آن را همراه گزارش مکتوب فعالیت‌ها و مستندهای مرتبط، شامل عکس، فیلم، کتاب و مقاله تا تاریخ پنجم اردیبهشت ماه(۱۴۰۰/۲/۵) به نشانی ایمیل cbctarvij1400@gmail.com ارسال کنید.

 

فرم فراخوان جایزه ترویج خواندن دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان–آساهی
IBBY- Asahi Reading Promotion Award

تلفن ۶۶۴۰۸۰۷۴-۰۲۱

شورای کتاب کودک، گروه جوایز ترویج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *