فراخوان جایزه‌ی مروجان برتر کتابخوانی
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲
نامزدهای شورای کتاب کودک برای جایزه یادبود آسترید لیندگرن (آلما) ۲۰۲۴ مشخص شدند
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

فراخوان جایزه‌ی ترویج خواندن دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان –آساهی

IBBY – Asahi  Reading Promotion Awardجایزه‌ی جهانی ترویج کتاب‌خوانی و خواندن آساهی(IBBY) هر دو سال یک‌بار به گروه یا موسسه‌ای اهدا می‌شود که با انجام فعالیت‌های چشمگیر، سهم پایداری در اجرای برنامه‌های ترویج کتابخوانی کودکان و نوجوانان داشته است. فکر ایجاد این جایزه در بیستمین کنگرۀ دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان در سال ۱۹۸۶ در توکیو مطرح شد و روزنامه‌ی ژاپنی آساهی – شیمبون پشتیبانی مالی این جایزه را برعهده گرفت. نامزد این جایزه را  شورای کتاب کودک ایران، شعبه‌ی ملی دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY)انتخاب و برای داوری نهایی معرفی می‌کند.

معیارهای دریافت این جایزه شامل تداوم اجرای پروژه، قابلیت گسترش، میزان وفاداری به اهداف و شعار دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان، توانایی یا امکان برخورداری از پشتیبانی مالی دیگر، نتایج اجرای پروژه، نو و بدیع بودن پروژه، قابلیت الگوبرداری، کیفیت بالای مواد خواندنی تکرارپذیر، در دسترس بودن آن‌ها و قابلیت اندازه‌گیری نتایج است.

برای شرکت در این برنامه لازم است فرم فراخوان پیوست را تکمیل کرده و آن را همراه گزارش مکتوب فعالیت‌ها و مستندهای مرتبط، شامل عکس، فیلم، کتاب و مقاله تا تاریخ (۱۴۰۲/۰۳/۰۲) به نشانی ایمیل
ارسال  cbctarvij1400@gmail.com  کنید.
تلفن:۶۶۴۰۸۰۷۴-۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *